Fundacja Foksal

Fundacja dobroczynna

O projekcie

Klient: Fundacja Foksal
Data: kwiecień 2016
Zostaliśmy zatrudnieni do przygotowania logo oraz strony internetowej Fundacji Foksal – nazwa ta oznacza dawny dworzec kolejowy. Dworzec, który zawsze, mimo ogromu połączeń samolotowych oraz transportu samochodowego w naszym świecie, kojarzyć się będzie z podróżą.
Fundacja Foksal podróżuje w poszukiwaniu śladów Polaków rozsianych po świecie w wyniku wojen i represji, w szczególności w Rosji, Średniej Azji, na Bliskim Wschodzie czy w Afryce. Poszukują Polaków i ich potomków, zarówno tych wielkich i tych zwykłych ludzi, którzy anonimowo pisali i piszą historię Polski i polskich rodzin w dalekich krajach otoczonych obcą kulturą, religią i tradycją.
BRANDING
Nazwa już była, pozostało pomyśleć nad logo. Jednomyślnie stwierdziliśmy, że musi to być lokomotywa - stara, parowa lokomotywa - ciężka, ogromna, aż pot z niej spływa.

MATERIAŁY REKLAMOWE
Z materiałami reklamowymi dla fundacji nie było dużo pracy - potrzebne były jedynie wizytówki, praktyczne w każdym zakątku globu. Proste, czarne, czytelne. Tworzymy również stronę internetową dla fundacji, która w związku ze swoim stopniem skomplikowania oraz ciągłymi wyjazdami twórców fundacji w najodleglejsze strony świata wciąż jest w budowie. Niemniej jednak stworzyliśmy całkiem miłą dla oka stronę 'coming soon'.

DZIĘKUJEMY ZA ZAINTERESOWANIE

KONIEC